Sławomir Bubicz W służbie jogi

Po powrocie z Indii w 1984 r. Sławomir Bubicz rozpoczął swoją służbę w Polsce, szarym kraju pozostającym pod panowaniem reżimu komunistycznego. Przekazywał rodakom metodę rozwoju osobistego, wolności wewnętrznej, zdrowia i szczęścia.

Początkowo prowadził kursy w swoim rodzinnym Lublinie, potem we Wrocławiu, ucząc w domach kultury, klubach studenckich i na salach gimnastycznych. W latach 1984-87 zorganizował kilkanaście kursw w rżnych miastach Polski, ktre poprowadziła zaproszona przez niego włoska nauczycielka jogi Gabriella Giubilaro.

Jego praca nabrała tempa z chwilą osiedlenia się w Warszawie i uzyskania przez Instytut Jogi statusu prawnego w 1991 r. (dawna nazwa Akademia Hatha-Jogi). W zajęciach brały udział setki ludzi miesięcznie. Spośrd nich wybrał i wyszkolił wielu asystentw i nauczycieli.

Pozwoliło to na poszerzenie kręgu osb ćwiczących w Warszawie oraz dotarcie z jogą Iyengara do innych miast. W sumie kilkadziesiąt miesięcy poświęcił na wnikliwe tłumaczenie podręcznikw Mistrza, w ktrych zawarte jest mnstwo specjalistycznej wiedzy.

Prowadząc sesje w wynajętych salach, marzył o stworzeniu funkcjonalnego ośrodka, w ktrym praktyka jogi odbywałaby się w jak najlepszych warunkach. W 1999 r. przenisł Akademię do ośrodka przy ul Wałowej 3, a od marca 2017 r. zajęcia odbywają się w Instytucie Jogi przy ul. Świętokrzyskiej 31/33A.

Teraz, gdy joga stała się powszechnie znana, troszczy się o to, aby była nauczana na jak najwyższym poziomie.